Logo Korczew

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

szkolenie e-learningowe dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

TREŚĆ INFORMACJI

ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

   Kleszcze – kłujący temat!

RODZICIELSKIE ŚWIADCZENIE UZUPEŁNIAJĄCE – MAMA 4 PLUS

TREŚ INFORMACJI

Konkurs Dla Rolników Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019

Regulamin konkursu

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W XVII OGÓLNOKRAJOWYM KONKURSIE BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE

INFORMACJE NA TEMAT DANYCH OSOBOWYCH I ICH PRZETWARZANIA

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH I WYKORZYSTANIE WIZERUNKU

Informacja o konkursie

 

 List Prezesa KRUS do rolników i dzieci

INFORMACJA o konieczności zgłoszenia do ubezpieczeń w KRUS pomocnika

 

 

 ULOTKA_POMOCNIK_20181.pdf

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2018 roku

 

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2018 roku

WNIOSEK

INFORMACJA O STANIE ZDROWIA

konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

 

 

REGULAMIN KONKURSU

informacja o konkursie

LIST PREZESA KRUS DOTYCZĄCY BEZPIECZEŃSTWA PRZY PRACACH POLOWYCH

TREŚC LISTU

turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników- ubezpieczonych w KRUS

TREŚĆ OGŁOSZENIA

Informacja o konkursie "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

INFORMACJA O KONKURSIE

REGULAMIN KONKURSU

ZGŁOSZENIE DO KONKURSU

XV edycja Ogólnokrajowego Konkursu BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE

 

INFORMACJA O KONKURSIE

REGULAMIN KONKURSU

ZGOSZENIE DO KONKURSU

Informacja KRUS dla rolników którzy w lipcu 2016r. nie otrzymali przekazów

  TREŚĆ INFORMACJI

 plakat Prezesa (1).pdf

TURNUSY REHABILITACYJNE

 

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po raz kolejny organizuje w czasie wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników- ubezpieczonych w KRUS. 

Skorzystać z nich mogą dzieci w wieku szkolnym, tj. urodzone pomiędzy 2001 a 2009 r.(7-15 lat), których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolnikówWniosek o skierowanie dziecka na turnus rehabilitacyjny (druk dostępny w oddziałach regionalnych i placówkach terenowych) należy złożyć w najbliższej jednostce KRUS, po uprzednim wypełnieniu przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę wraz z informacją wychowawcy klasy i oświadczeniem rodzica/opiekuna prawnego. Dziecko otrzymuje skierowanie na turnus po uprzedniej kwalifikacji przez lekarza regionalnego inspektora KRUS do odbycia rehabilitacji we wskazanym ośrodku i zatwierdzeniu przez Dyrektora Oddziału. W pierwszej kolejności na turnus kierowane są dzieci, które po raz pierwszy złożyły wniosek i posiadają prawo do zasiłku pielęgnacyjnego

Centra rehabilitacji rolników KRUS zapewniają dzieciom całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Dzieci są pod opieką wychowawców, którzy organizują podopiecznym zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz czas wolny od zajęć terapeutycznych.

W 2016 roku na terenie PT KRUS w Siedlcach  organizowane będą dwa turnusy :

1. Turnus dla dzieci z wadami i chorobami narządów układu ruchu w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu Zdroju, w terminie od 26.06 -16.07.2016r

  

2. Turnus dla dzieci z chorobami układu oddechowego w Centrum Rehabilitacji Rolników w Świnoujściu, w terminie od 11.08-31.08.2016 r.  

Turnusy trwają 21 dni. Rodzice pokrywają opłaty za pobyt dziecka 200 zł 

oraz koszt podróży odpowiadający równowartości ceny biletów PKS tj. 

-w przypadku  turnusu do Horyńca odpłatność - 120 zł

- w przypadku turnusu do Świnoujścia odpłatność - 210 zł. 

Wnioski należy składać do PT KRUS w terminie do 6 maja 2016r

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 25-644-55-69 wew. 312

lub w najbliższej Placówce Terenowej KRUS a także na stronie www.krus.gov.pl

 

WNIOSEK

OŚWIADCZENIE

Konkurs "Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje "

 

Zarządzenie Dyrektora w sprawie konkursów

INFORMACJA O KONKURSIE

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

XIV edycja Ogólnokrajowego Konkursu BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE

 

INFORMACJA O KONKURSIE

ZGŁOSZENIE DO KONKURSU

 REGULAMIN

OSTRZEGAMY   

 ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO!

Każdego roku na polskiej wsi dochodzi do bardzo dużej liczby wypadków. Pomimo iż ta liczba z roku na rok spada, nadal zawód rolnika należy do niebezpiecznych. Ryzyko wypadku śmiertelnego w rolnictwie jest prawie czterokrotnie wyższe niż poza rolnictwem. W ubiegłym roku na Mazowszu odnotowano 27 wypadków śmiertelnych, z czego połowa to wypadki spowodowane pod wpływem alkoholu. Szczególnie niebezpieczne są okresy wczesnej wiosny i lata. W okresie żniw następuje nagromadzenie prac polowych i zwiększenie wysiłku fizycznego. Zmęczenie oraz nieustanny pośpiech podczas wielogodzinnych prac polowych naraża rolnika na ryzyko zaistnienia wypadku. W najbliższych dniach rozpoczynają się żniwa. Właśnie wtedy dochodzi do największej liczby wypadków na wsi. Ulegają im zarówno osoby dorosłe jak i dzieci pozostawiane w tym okresie bez opieki.

Wielu rolników nie zauważa lub lekceważy niebezpieczeństwo. Skutkiem może być tragedia dla rodziny i strata dla gospodarstwa. Używane do pracy maszyny i narzędzia nie zawsze są w pełni sprawne technicznie i właściwie wyposażone, głównie w osłony części ruchomych. Bardzo groźne w skutkach jest czyszczenie, regulowanie oraz naprawianie pras kostkujących i belujących podczas ich pracy. Wkładanie rąk, nóg do pracującej prasy w celu poprawiania sznurka, pchnięcia wciąganej słomy lub siana prowadzi do pochwycenia kończyny i tułowia, co z reguły kończy się ciężkim uszkodzeniem ciała, amputacją kończyny, a nawet śmiercią.

W czasie transportu płodów rolnych takich jak ziarno zbóż, słoma, siano, rolnicy narażeni są na urazy wskutek upadków ze środków transportowych, uderzenia, przygniecenia przez ciężkie przedmioty takie jak elementy przyczep, podajników, ładowaczy oraz spadające z wysokości bele słomy i siana. 

Oto kilka przykładów wypadków zaistniałych przy pracy rolniczej:

- gospodarz ciągnikiem sprzężonym z prasą zwijającą prasował słomę na polu. Kiedy aparat wiążący prasy nie podał sznurka, wysiadł z ciągnika, ale nie wyłączył silnika i napędu prasy. Manipulując przy aparacie wiążącym ręka została pochwycona i wciągnięta do bębna formującego baloty. Pomimo udzielonej pomocy medycznej, rolnik zmarł.

- podczas transportu słomy z pola do gospodarstwa syn rolnika siedział na schodkach wejściowych traktora. W pewnym momencie chłopiec spadł i został przejechany przez dwie przyczepy. Poniósł śmierć na miejscu.

- w stodole rolnik pobierał z beli słomę na ściółkę  dla trzody chlewnej. Przebywał na drabinie drewnianej opartej o bele słomy. Drabina przesunęła się a mężczyzna stracił równowagę upadając do tyłu na betonową posadzkę. Doznał poważnego urazu głowy, który doprowadził do zgonu.

- niewłaściwie zabezpieczona skrzynia przyczepy opadła na rolnika, który naprawiał przewód układu hydraulicznego. Poszkodowany zmarł.

- podczas przepędzania bydła jeden z byków odwrócił się do poszkodowanego i przycisnął go do ściany przebijając  rogiem brzuch. W wyniku doznanego urazu nastąpiła śmierć.

Do wielu tragedii dochodzi z podobnych przyczyn. W związku z powyższym każdego roku KRUS organizuje liczne szkolenia, konkursy i spotkania dla rolników, aby poszerzyć ich wiedzę w zakresie zasad BHP w rolnictwie. Niestety ofiarami wypadków na wsi są także dzieci. Wypadki z ich udziałem to najczęściej efekt nieuwagi, nieposłuszeństwa i braku wyobraźni. Eksperci radzą, by rodzice wydzielali osobne miejsce na zabawę dzieci na terenie gospodarstwa. Poza tym, angażując dzieci do pomocy w gospodarstwie, nie należy powierzać im prac przekraczających ich możliwości fizyczne i psychiczne. Należy też pamiętać o odpowiednim nadzorze najmłodszych. Zachęcamy do zapoznania się z wykazem prac, których nie powinny wykonywać dzieci do ukończenia lat 15 – stu. Wykaz dostępny jest na stronie internetowej KRUS – www.krus.gov.pl.

List Prezesa KRUS do rolników

TREŚĆ LISTU

Konkurs rysunkowy "Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki"

INFORMACJA O KONKURSIE

REGULAMIN KONKURSU

XIII edycja Ogólnokrajowego Konkursu „ Bezpieczne Gospodarstwo Rolne „

ROLNIKU - śpiesz się powoli...!

TREŚĆ APELU

Apel o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom

TREŚC APELU

Nie daj się wkręcić

TREŚĆ APELU

Apel do rolników dot. bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym

TREŚC APELU

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego- Placówka Terenowa w Siedlcach
ul. Brzeska 39, 08-110 Siedlce, tel. 25-644-16-40, fax 256409329
e-mail: siedlce@krus.gov.p

Nowy wzór wniosku o skierowanie na rehabilitację leczniczą

W związku z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 lipca 2013 r., w sprawie warunków i trybu kierowania przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na rehabilitację leczniczą oraz udzielania zamówień na świadczenia i usługi rehabilitacyjne, udostępniamy nowy wzór wniosku o skierowanie na rehabilitację leczniczą

wzór wniosku o skierowanie na rehabilitację leczniczą

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy Korczew
ul. Ks. Brzóski 20a, 08-108, Korczew, 
tel. (25) 631-20-22 / 23
fax. (+48 25) 631-20-89
korczew_gmina@wp.pl 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.